Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM), tarafından çevrimiçi verilecek olan ‘mavi takım destekli’ Adli Bilişim Uzmanlık Eğitimi 6 Haziran’da başlayacak ve 1 Temmuz’da son bulacak.

Temel bilgisayar becerisine sahip olan herkesin katılımına açık olan eğitimin hafta içi her gün saat 19.00-22.00 arasında yapılması planlanıyor. Toplam 60 saatlik eğitimin sonunda teorik sınavda başarı gösteren katılımcılara ise sertifika verileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak eğitimin yüzde 80 devam zorunluluğu bulunduğu vurgulanıyor.

Dünyadaki uluslararası adli bilişim uygulamalarının öğretilmesi ve SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekibi) gibi oluşumların olay müdahale kapasitesinin arttırılması, veri kurtarma yöntemleri, kişisel verilerin korunması ve bilgi güvenliği gibi pek çok konuda eğitim verilecek olan bu programda katılım ücreti tek bir kişi için 3 bin 500 TL olarak belirlendi. 4 ve üzeri katılımcının katılımı sağlandığında ise 2 bin 800 TL olan ücretin, Gaziler ve 65 yaş üzerine bin 750 TL olması kararlaştırıldı. Eğitime katılmak isteyenlerin http://ankusem.ankara.edu.tr/2022/04/28/adli-bilisim-uzmanlik-egitimi-mavi-takim-destekli/ adresine tıklaması ve ön kayıt oluşturması gerekiyor.