Borsalardan bağımsız olarak kripto para alım satımı yapan popüler DeFi platformu saldırıya uğrarken, 120 milyon dolarlık kripto para çalındı.


Merkezsiz finans protokolleri de siber saldırıya uğramaya devam ediyor. Dolandırıcılar dün gece Badger DAO protokolünden 120 milyon doları değerinde kripto para çaldı.


Saldırıdan etkilenen kullanıcıların Discord kanalında şikayette bulunmasının ardından fark edildi. Saldırının kullanıcı arayüzündeki bir açık sonucunda gerçekleştiği tahmin ediliyor.


Saldırıyı Twitter’dan doğrulayan Badger DAO, dolandırıcıların saldırıdan elde ettiklerini duyurdu.


Bu arada bazı kullanıcılar saldırganların ‘yasal para yatırma ve ödül işlemleri arasında gizlice onay aldığını’ ve fonları çaldığını, geliştiricilerin projeyi bırakıp yatırımcıların fonlarıyla birlikte ortadan kayboldukları bir rug pull vakası olabileceğini söyledi.


Bununla birlikte Badger katılımcısı Tritium, Discord’da bazı kullanıcıların saldırı adresinin kasa fonlarında işlem yapmasına onay vermiş olabileceğini belirtti. Tritium; “Bir grup kullanıcının adresin kasa fonlarında işlem yapmasına izin verdiği görülüyor. Saldırıyı fark ettiğimizde tüm kasaları dondurduk ve onayların nereden geldiğini, kaç kişinin onay verdiğini ve sonraki adımların ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.