Geçtiğimiz günlerde 455 bin Türk kullanıcının kredi kartı internet üzerinden satışa sunulmuştu. Bu konu ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıklamalarda bulundu.

Türkiye’deki kredi kartı kullanıcılarını ilgilendiren haber gündeme bomba gibi düştü. 455 bin kredi kartı bilgisi çalındı iddiası doğru çıktı…

Bakanlık çalınan 455 bin kredi kartı ile ilgili açıklama yaptı
Yapılan incelemelerde internet üzerinden yayınlanan bilgiler arasında Bank Identification Code adı verilen 6 haneli kodun ve kişi isimlerinin yer aldığını belirten Sayan, incelemelerin sürdüğünün altını çizdi.

Bankalarla iletişime geçerek gerekli önlemlerin alınması için çalışmalara başlandığını belirten Sayan, “Çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Alışveriş sitelerinde kullanıcıların güvenliği için gerekli önlemler alınmasını önemsiyoruz. Ayrıca kullanıcıların sanal kart kullanmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Ulaştırma Bakanlığı çalınan 455 kredi kartı ile ilgili açıklamalarda bulundu 

Bankalararası Kart Merkezi’nden (BKM) yetkilileri olay hakkında açıklama yaptı. Kullanılan kredi kartları ve banka kartlarının her konuda denetlendiğini belirten yetkililer dolandırıcılık ve çalınma riskinin minimum seviyede olması adına uluslararaası standartlar ile korunduğunu söyledi.

Türkiye’de kart çıkaran tüm kuruluşların dolandırıcılık ve sahtekarlıkla mücadele için kararlı ve kontrollü çalışmalar yürüttüğünü belirten yetkililer, koruma konusunda her zaman özenli davrandıklarının altını çizdi.

Gerekli kurumların bu konu hakkında kapsamlı çalışmalar yürttüğünü belirten BKM, bu konuda kendilerinin de çalışmalara dahil olduklarını söyledi.