2021 Siber Güvenlik Haftası’nda konuşan Bilgi SGT Genel Müdürü Burak Çifter, Maramiro TV’ye Siber Güvenlik Haftası’nı ve etkinliği değerlendirdi.

Burak Çifter, sadece bu haftaya özgü konuşmadı. Öncelikle Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin varlığının öneminden bahsetti. Hem geçtiğimiz yıl hem de bu yıl yaptığı etkinliğin ülkemiz açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Burak Çifter konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: ‘’Öncelikle siber güvenlik alanında faaliyet gösteren firmaların birbirlerini bir arada görmeleri, birbirlerinin ne yaptıklarından haberdar olmaları, her ne kadar biraz rekabet ortamı olsa da ortak bir amaca yönelik hizmet etmeleri için bu haftalar çok önemli. Bir diğer faydası da kamu kurumlarımız, savunma kurumlarımız da bu haftalara katılıyorlar. Belki 2-3 ayda yapabileceğimiz toplantıları, birkaç gün içerisinde kurumlarla hızlıca bir araya gelerek, randevu takvimi oluşturmamıza gerek kalmadan gerçekleştirebiliyoruz. Fikir alışverişlerinde bulunabiliyoruz. Bu Ar-Ge alanında ürünlerimizi ne yönde şekillendirmemiz gerektiği anlamında da bize fayda sağlıyor. Kurumların gerçek ihtiyaçları, ne yönde yatırım yapmayı düşündükleri, kendilerinde gördükleri eksiklikleri hakkında da bilgi almış oluyorlar.’’

VİDEO: 029
BAŞLIK: Bu Etkinlikler Kurumlar İçin Çok Önemli
KONUŞMACI: Burak Çifter – Bilgi SGT Genel Müdürü
RÖPORTAJ: Oğuz Eren Ege