Dijital Gündem, başarı ile geride bıraktığı ilk sezon video konferans etkinliklerinin ardından, hızlı bir şekilde ikinci sezon etkinliklerine hazırlanıyor. Dijital Gündem bu kapsamda, ikinci sezonunun ilk video konferans etkinliğini “Dijital Dünyada Kişisel Verilerin Korunması” konusu ile 10 Şubat saat 11.00’de gerçekleştirecek. Moderatörlüğünü, Bilişim Medyası Derneği Başkanı ve gazeteci Musa Savaş’ın üstlendiği etkinlikte, başta Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir olmak üzere pek çok önemli konuşmacı olacak.

Türk Telekom ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinliğin diğer konuşmacıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Uğur Nabi Yalçın, Türk Telekom Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı
  • Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  • Ümit Leblebici, Türkiye Bankalar Birliği Başkan Vekili
  • Dursun Cin, Türkiye Noterler Birliği Başkanı
  • Müberra Eresin, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı

İş hayatından alışverişe, eğlenceden eğitime, her şeyin sanal ortama taşınmasını sağlayan dijital dönüşüm, günlük yaşamı derinden etkileyecek birçok yeniliği de sahne oldu. Yeni bir yaşam tarzına ayak uydurmaya çalışan insanlar, alışkın olmadıkları bu süreçler karşısında, farkında olmadan pek çok kişisel verisini dünyaya açmaya başladı. Bu konu ve çok daha fazlası, Dijital Gündem’in 10 Şubat saat 11.00’daki etkinliğinde masaya yatırılacak.

Video konferans, Dijital Gündem’in https://www.youtube.com/dijitalgündem adresindeki Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.