Geçtiğimiz gün yaşanan olayla birlikte kripto para platformu Binance, spot alım-satım işlemlerinin geçici olarak askıya alındığını açıkladı. Alınan kararın ardından Bitcoin 28 bin doların altına düştü. Ayrıca Binance, sorunun en kısa sürede çözülmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Dün Twitter hesabından açıklama yapan Binance, ‘’Binance TR’de spot ticareti etkileyen bir durum yaşanmaktadır. Bunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalıştığımızdan tüm spot ticaret şu anda geçici olarak askıya alınmıştır.’’ ifadelerini kullandı.

Binance Kurucusu Changpeng Zhao, ‘’İlk analiz, eşleştirme motoru bir stop emrinin işlenmesinde hata ile karşılaşıldığını gösterdi. Eşleştirme motorunun toparlanması için tahmini süre 30-120 dakika, daha kesin ETA bekleniyor.’’ dedi.

Yine Twitter’dan açıklama yapan şirket, ‘’Geçici sistem bakımı tamamlandı. Tüm işlemler saat 14’de kaldığı yerden devam edecek. Artık siparişleri iptal edebilir, para yatırabilir. P2P’de işlem yapabilir hatta daha fazlasını yapabilirsiniz. Para çekme işlemleri, spot ticaret başladıktan kısa bir süre sonra devam edecektir.’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.