Facebook para kazanma uygulaması Facebook Viewpoints duyuruldu. Uygulama içinde yer alan anket ve soruları cevaplayan kullanıcılar gelir sağlayabilecek. Üstelik kazançları hesaba havale edilecek.

Facebook yeni arayüzü ile şaşırttı Facebook yeni arayüzü ile şaşırttı
Bir süredir sosyal medya uygulamalarının karanlık mod özelliği kullanılabilir hale gelmesiyle deyim yerindeyse sona kalan Facebook yeni arayüzü ile herkesi şaşırttı.

Facebook para kazanma uygulaması: Facebook Viewpoints

Facebook sahibi olduğu WhatsApp, Instagram, Portal ve Oculus gibi uygulamaların geliştirilmesi için kullanıcıların bilgisine başvurmaya hazırlanıyor. Uygulamaların alacakları güncellemeleri şekillendirecek olan kullanıcılar, verdikleri bilgiler karşılığında ücret kazanacak. Kazanılan ücretler de direkt olarak kullanıcıların Paypal hesabına havale edilecek. Böylelikle kullanıcılar parayı sadece Facebook üzerinde değil her yerde kullanabilecek.

Tamamlanan anket sayısı ve görevlere göre oluşacak gelir, bir puan sisteminde toplanacak. Toplanan puanlar bir noktaya geldikten sonra kullanıcılar kazandıkları ücretin, Paypal hesaplarına havale yapılmasını talep edebilecek.

Ankete katılmak için kullanıcılar ad soyad, e-posta adresi, ülke, doğum tarihi, cinsiyet ve konum gibi bilgileri Facebook‘a verecek. Bu bilgileri herhangi bir firmaya satmayacağına dair söz veren şirket, bu uygulamayı şimdilik ABD’de kullanıma aldı.

Uygulamanın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belirsiz. Çünkü Paypal, Haziran 2016’da Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Türkiye’deki kullanıcıların anketleri ve görevleri tamamladıktan sonra kazançlarını havale edebilecekleri sistem henüz Facebook tarafından duyurulmadı.

Dünya genelinde kullanım sayısı 1 milyardan fazla olan Facebook’un, gerekli çalışmaları yaptıktan sonra uygulamayı yaygınlaştırması bekleniyor. Şirket, dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulaması listesinde WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger ile birlikte üst sıralarda bulunuyor.