FTX yetkilileri, şirketin resmi Telegram hesabından kullanıcılara FTX uygulamalarını silmelerini ve web sitesini ziyaret etmemelerini söyleyen bir açıklamada bulunarak saldırıyı doğruladı.

FTX resmi Telegram hesabında yapılan açıklama şu şekilde: «FTX saldırıya uğradı. Tüm fonlar gitmiş görünüyor. FTX uygulamaları kötü amaçlı yazılımlardır. Onları silin. Truva atı yükleyebileceği için FTX sitesine girmeyin»

Saldırı haberi, FTX ABD Genel Danışmanı Ryne Miller’ın «Borsalar arasında FTX bakiyelerinin konsolidasyonu ile ilgili cüzdan hareketleriyle ilgili anormallikleri araştırdığını» duyurmasından sonra geldi.

700 milyon dolara yakın kripto para, TSİ Cumartesi sabahı kripto borsası FTX’ten cüzdanlara taşınıyor.

Zincir üstü verilere göre, çeşitli Ethereum tokenlarının yanı sıra Solana ve Binance Smart Chain tokenları FTX’in resmi cüzdanlarından çıkarak merkeziyetsiz borsalara taşındı.

Saldırının şirketin Cuma günü iflas başvurusundan hemen sonra gelmesi, operasyonun içeriden organize edildiği düşüncesini güçlendiriyor.

FTX grubu Cuma günü yaptığı açıklamada; FTX, bağlı kripto ticaret şirketi Alameda Research ve diğer şirketlerinin yaklaşık 130’u iflas mahkemesine başvurdu.