Nomad’ın zincirler arası köprüsü, DeFi alanındaki en kaotik saldırılardan birine maruz kalarak Pazartesi günü 190 milyon dolarlık zarara uğradı.

Saldırının ortaya çıkmasıyla, birçok kötü niyetli kullanıcı köprüyü boşaltmaya gitti. Açıklamalara göre, Nomad Bridge üzerinden çalınan fonlar için derinlemesine programlama bilgisi gerektirmiyor.

Nomad’ın akıllı sözleşmelerinden birinde yapılan rutin bir güncelleme, saldırganların zincirler arası köprüde sahte işlemler yapmasına izin verdiği açıklandı.

Zincirler arası köprü Pazartesi geç saatlerde büyük bir istismar yaşadı ve bir grup hırsızın yaklaşık 190 milyon dolarlık dijital varlık kaçırmasıyla sonuçlandı.

Kaybedilen toplam miktar henüz teyit edilmemiş olsa da, yaklaşık 190 milyon dolar değerinde WBTC, WETH ve USDC gibi varlıkların çalındığı tahmin ediliyor. DeFi alanındaki en büyük saldırılardan birinin ardından, DeFi Llama verilerine göre Nomad projesinde kilitli toplam değer yalnızca 12.400 dolar.

Kaynak: DeFi Llama

Nomad, blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamayı amaçlayan zincirler arası köprü projesidir. Şirket, Nisan ayında 225 milyon dolar değerleme ile 22 milyon dolarlık fon toplamayı başarmıştı.