NVIDIA etkinlikte sıfır güven güvenlik modelini odak haline getiren yeni bir siber güvenlik platformunu açıkladı.

Son zamanlarda sıkça yaşanan siber saldırılardan dolayı NIVIDIA, bu ihlalleri minimum seviyeye indirmek için için düzenledikleri bir etkinlikte yeni siber güvenlik platformlarını duyurdu.

Teknoloji hayatın bir parçası haline gelirken, siber saldırılarda potansiyel tehdit haline geldi. NIVIDIA, bu tür tehditlerden en az zararla kurtulabilmek için siber güvenlik endüstrisinin veri merkezlerini gerçek zamanlı koruyabilecek çözümler bulan yeni siber güvenlik platformunu tanıttı.

NVIDIA BlueField, NVIDIA DOCA ve NVIDIA Morpheus teknolojilerinin bir araya getirilirken, yapay zeka kullanılarak potansiyel tehditlerin sürekli olarak izlenmesi ve tespit edilmesi daha da kolaylaşıyor ve veri merkezlerine yeni bir güvenlik düzeyi sunuyor. NVIDIA’nın yeni teknolojisi, bu işlemi normal siber güvenlik yöntemlerine kıyasla 600 kat daha hızlı gerçekleştirebiliyor.

NVIDIA başkan yardımcısı Kevin Deierling; ‘’Yapay zeka, 5G ve akıllı cihazlar gibi yeniliklerin devasa yükselişi, modern veri merkezlerinden geçen trafiği önemli ölçüde genişleterek potansiyel ihlalleri ve saldırıları tespit etmeyi oldukça zorlaştırdı. NVIDIA’nın üç teknolojiyi bir araya getiren yeni sıfır güven güvenlik platformu ise veri merkezlerinin neredeyse her yönünü gerçek zamanlı olarak koruyan tamamen güvenli ortamlar oluşturmasına olanak sağlıyor.’’ şeklinde konuştu.