Ağırlıklı olarak Steam, Epic Games ve EA Origin gibi popüler oyun platformlarını hedef alan bir trojan bulundu. BloodyStealer ile Türk kullanıcıların hesapları da çalındı.


DarkWeb’de çeşitli oyun sitelerindeki oyuncu hesaplarını çalmak için kullanılan kötü amaçlı yazılım satıldığı duyuruldu. Kaspersky Lab uzmanları ise bu yazılımın detaylarını açıkladı.


Mart ayında bulunan ve BloodyStealer adı verilen trojanın bu yazılımlardan olduğu ifade edildi. Bu kötü amaçlı yazılım ile hassas veriler; şifreler, banka kart detayları, oturum bilgileri ve çerezler gibi bilgiler çalınabiliyor. Buradan elde edilen bilgiler ise DarkWeb’de satışa sunuluyor. Özel kanallar aracılığı ile forumların sadece VIP üyelerine pazarlandığı da açıklanan bilgiler arasında yer aldı. Bu kötü amaçlı yazılımın aylık ücretinin ise 10 dolar olduğu ifade edildi.


Kaspersky uzmanları ise bu kötü amaçlı yazılımın anti-virüs programlarındaki algılama mekanizmalarını atlatabildiğini ifade etti. BloodyStealer saldırılarının herhangi bir ülkeyle sınırlı olmadığı açıklanırken, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların risk altında olduğu duyuruldu.