Dijital Gündem, Bilişim, Telekom ve Siber Güvenlikteki Standartları Masaya Yatırıyor

Bilişim, telekom, siber güvenlik, kişisel verilerin korunması, uydu ve savunma sektörlerini buluşturma hedefiyle yola çıkan ve düzenlediği video konferanslarla kamudaki en yetkili isimleri ağırlayan Dijital Gündem, “Salgın Süreci ve Sonrasında TSE” konulu 10’uncu etkinliğini düzenlemeye hazırlanıyor. Moderatörlüğünü, Bilişim Medyası Derneği Başkanı ve gazeteci Musa Savaş’ın üstlendiği etkinlikler serisinin bu haftaki konuğu ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin.

Türk Telekom ana sponsorluğunda, 20 Ağustos saat 11:00’da gerçekleştirilecek etkinlikte, Prof. Dr. Adem Şahin, gazeteci Musa Savaş’ın sorularını yanıtlayacak.

Günümüzde bilişim teknolojileri, hayatın her noktasına giderek daha fazla girmeye başladı. Toplumların dijital dönüşümü ile daha da hız kazanan bu süreçte, iletişim teknolojileri ve siber güvenliğin önemi arttı. Tüm bu değişimler ise bu alt sektörler için; planlanabilirlik, ölçülebilirlik, test edilebilirlik ve izlenebilirlik gibi kavramları gündemde üst sıralara taşıdı.

Türkiye’de, standartları belirleme konusundaki en yüksek otorite olan TSE ise bu konuda çok önemli faaliyetler yürütüyor. Bu alandaki standartları belirlemenin yanı sıra sektörlere yön veriyor ve pek çok test hizmeti sunuyor.

Bu konular ve çok daha fazlası, Dijital Gündem’in “Salgın Süreci ve Sonrasında TSE” başlıklı video konferansında masaya yatırılacak. Etkinlik, Karel Video Konferans uygulaması ve Dijital Gündem’in YouTube Kanalı olmak üzere iki alternatif platform üzerinden izlenebilecek. Karel Video Konferans uygulamasını tercih eden izleyiciler, etkinliği daha yüksek çözünürlükte takip edebilmenin yanı sıra sorularını etkinlik sırasında uygulama üzerinden gönderebilecekler.

Etkinlik, Dijital Gündem’in https://www.youtube.com/dijitalgündem adresindeki Youtube kanalından da canlı olarak yayınlanacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi https://www.dijitalgundem.net/salgin-sureci-ve-sonrasinda-tse/ linkinden alınabilecek ve aynı adresten kayıt yaptırılabilecek.

Karel Video Konferans uygulamasını tercih eden katılımcılar kayıt yaptırdıktan ve uygulamayı indirdikten sonra, e-posta ile gönderilecek süreci izleyerek, etkinliğe giriş yapabilecek.

Dijital Gündem Hakkında

Dijital Gündem, 11 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren Sentez Medya Ltd. tarafından kuruldu. dijitalgundem.net adresi üzerinden çalışmalarını yürüten Dijital Gündem, video konferanslar ve yayıncılık alanlarında faaliyet gösteriyor. Odaklandığı sektörler ise Bilişim, Telekom, Siber Güvenlik, Kişisel Verileri Koruma, Savunma ve Uydu. Dijital Gündem, her hafta yeni bir video konferans ile takipçilerinin karşısına çıkıyor. Bu etkinliklerde, bilişimden savunma sanayisine, siber güvenlikten teknolojiye pek çok farklı konu; kamunun önemli isimleri, sivil toplum kuruluşu (STK) yöneticileri ve alanında uzman konuşmacılar tarafından masaya yatırılıyor. Dijital Gündem, her etkinliğin ardından yayınladığı detaylı içerikler ile sektörde bir fark yaratıyor.