Twitter olarak, 16 yıl sonra, #GüvenliİnternetGünü2020’yi (#SaferInternetDay2020) kutlamak ve herkes için daha iyi bir internet konusunda üzerimize düşeni yapmak için tüm dünyadaki ortaklarla çalışmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Twitter yetkilileri güvenli internet için attığı adımları şöyle dile getirdi:

  • Kötüye kullanım için harekete geçtiğimiz 2 Tweet’den biri, Twitter’a gönderilen raporlara dayanmak yerine artık teknolojiyle proaktif bir şekilde ortaya çıkarılıyor – bu oran, 2018’de 5 Tweet’ten 1’iydi;
  • Twitter tarafından harekete geçilen hesaplarda %105’lik bir artış gördük (Bu hesaplar Twitter kurallarını ihlal ettiği için kilitlendi veya askıya alındı);
  • Kasım 2019’da, kullanıcıların Tweetleri için yanıtları gizleme seçeneğini küresel olarak başlattık – şimdi herkes Tweetleri için yanıtları gizlemeyi seçebilir.
  • Aralık 2019’da, ürünlerimizi, programlarımızı ve Twitter Kurallarımızı geliştirirken bize tavsiyede bulunmak için dünyanın dört bir yanından uzmanları ve kuruluşları bir araya getiren Güven ve Güvenlik Konseyimizi genişlettik ve çeşitlendirdik.
  • Geçen Salı günü, manipüle edilmiş içeriğe yönelik yeni bir kural açıkladık. İçlerinde paylaşılan içeriğin önemli ölçüde ve aldatıcı bir şekilde değiştirildiğine veya üretildiğine inandığımız Tweetleri 5 Mart’tan itibaren etiketlemeye başlayacağız. Etiketler, söz konusu içerikle ilgili saygın kaynaklardan ek bağlam sağlamak için bir Twitter anına bağlanacak.