Twitter, önümüzdeki günlerde istenilen konuların takip edilebileceği özelliği olan Konu Takip Etme’yi kullanıma sunacak.

Twitter’ın yeni kullanıma sunacağı “Konu Takip Etme” özelliği ile beraber artık ilgi alanlarınıza dair ya da merak ettiğiniz bir konuya dair tweetleri ya da hesapları aramak zorunda kalmayacaksınız. bu özellikle beraber, tıpkı Instagram’da olduğu gibi ilgilendiğiniz konuları takibe almanız, o konudaki tweetleri görmenize yeterli olacak.

Temel olarak, “Konu Takip Etme”, belli bir konu ile ilgili tweetleri tıpkı anasayfa akışı gibi önünüze getirecek. İster uzay çalışmaları ile ilgili bir konu olsun, isterseniz tuttuğunuz takıma dair tweetler olsun, hepsi önünüze gelecek.

Yeni özellikle bir konuya dair tweetleri bulmak için o konuyu aramanız ve konuyu takibe almanız yeterli olacaktır. Takip etmediğiniz ama daha önce araştırma yaptığınız konularda İlgi Alanları sayfanızda bir öneri olarak görünecek. Yeni eklenen konularda, konu sayfasında ve kullanıcının listesinde görünecek. Konu Takip Etmede sıralanacak konulardan istenilmeyen konuların susturulup susturalamayacağı da belli değil.

Twitter, makine öğrenme yolu ile konu yığının istenmeyen şekilde artmasını engelleyecek. İnsanlar tarafından beyaz listeye alınan konular öne çıkarılacak. Bu arada Konu Takip Etmede politik konular yer almayacak. Eğlence, Hobiler ve İlgi Alanları, Spor, Müzik ve Radyo ve Oyun bölümleri yer alacak.