WhatsApp kullanıcıları arasında büyük bir sorun haline gelen yanlış kişiye gönderilen mesajlar için çalışma başlatıldı. Uzun süredir güncellemeler yapan geliştiriciler kullanıcılardan gelen şikâyetlerin artmasının ardından yanlış WhatsApp mesajlarına çözümü getirdi.

Dokunmatik telefonlarda WhatsApp üzerinden mesaj gönderen kişilerin hızlı yazışma esnasında yanlış kişilere gönderdikleri mesajlar zaman zaman sorunlara neden olabiliyor. WhatsApp iletişim hattına kullanıcılar tarafından atılan mesajlarda konu ile ilgili şikayetlere yer verilmesi nedeniyle ünlü yazışma programının geliştiricileri soruna çözüm buldu.

Geçtiğimiz günlerde görüntülü konuşma özelliğini WhatsApp’a ekleyen geliştiriciler bu kez Revoke özelliğini devreye soktu.

WhatsApp üzerinden yanlış kişiye mesaj gönderen kişiler artık gönderdikleri mesajı Revoke özelliği ile birlikte düzenleyebilecek. Gönderilen mesajı silmek ya da yeniden düzenlemek isteyen bir kişi mesajın üzerine basılı tuttuğu anda karşısına çıkacak ekrandan “Revoke” butonunu kullanabilecek.

Özellik Şimdilik Gizli Tutuluyor

2.17.1.869 numaralı beta sürümde yer alan bu özelliği duyurmak için uygulamanın tamamen hazır hale gelmesini bekleyen WhatsApp bu özelliği öncelikle İOS kullanıcılarının hizmetine sunacak.