Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, şirketi dünyanın en gelişmiş MDR sağlayıcılarından biri olarak konumlandıran yeni Yönetilen Algılama ve Müdahale (MDR) teklifi için gelişmiş teknoloji ve hizmet yeteneklerini duyurdu. Güncellenen teklifler ve yetenekler, kuruluşların MDR kullanımında karşılaştıkları engellerini azaltırken, siber güvenliklerini geliştirme yolculukları boyunca müşterilerin güvenlik ihtiyaçları ile oldukça uyumludur.

Müşteriye Özel Eylem Planı

Gelişmiş MDR hizmeti, Bitdefender Antivirüs’ün ödüllü güvenlik teknolojilerini, uç nokta korumasını, ağ trafiği analizini ve güvenlik analitiğini; küresel istihbarat kurumlarından yüksek vasıflı analistlerin tehdit avcılığı ile birleştiriyor. Analistlerin, çoğu tehdidi hafifletmek ve düzeltmek için hızlı bir şekilde harekete geçmesine olanak tanıyan hizmet, otomatikleştirilmiş hızlı yanıt ile önde gelen olay tespiti sağlıyor. Müşterilerin benzersiz tehdit profillerini ve ana risklerini anlamak ve müşteriye özel eylem planları oluşturmak için uzman ayarları ve ayrıntılı kurumsal ortam analizleri kullanılıyor. Bu durum, gelişmiş saldırıların etkisini en aza indiren geniş tehdit tanımlama ve azaltma ile sonuçlanıyor.

MDR, Yeni Nesil Yönetilen Güvenlik Hizmeti Olarak Tanımlanıyor

MDR pazarı, 100 milyar doları aşan siber güvenlik pazarının en büyük ve en hızlı büyüyen segmentlerinden biri olarak tanımlanıyor. International Data Corporation (IDC), kısa süre önce MDR’yi 7 gün 24 saat izleme, analiz ve sofistike saldırılara hızlı yanıt veren son derece yetenekli ve özel bir güvenlik ekibine yönelik artan iş ihtiyacı nedeniyle ‘yeni nesil yönetilen güvenlik hizmetleri’ olarak tanımladı. “Kuruluşlar şu anda SOC personel eksiklikleriyle karşı karşıya kalırken çok sayıda farklı güvenlik aracının kullanımını ve masrafını dengelemeye çalışıyorlar, bu da zaman alan araştırmalara ve günümüzün gelişmiş tehditlerini tespit etmek ve düzeltmek için gerekli görünürlük ve derinlik eksikliğine neden oluyor.” ifadelerinde bulunan IDC Program Başkan Yardımcısı Christina Richmond, “Bitdefender Antivirüs’teki gibi MDR çözümleri, gelişmiş saldırı algılama ve azaltma gerçekleştirerek uzman düzeyindeki güvenliği, çok çeşitli tehditlerle mücadele eden kuruluşlar için erişilebilir hale getiriyor.” diyor.

Bitdefender MDR analistleri, en zorlu ticari ve ulusal güvenlik ortamlarında kapsamlı siber güvenlik deneyimine sahiptir ve rollerine, sorumluluklarına göre sektör onaylıdır. Bitdefender Antivirüs analistleri, kariyerlerini geliştirirken alanlarında uzmanlaşmak için becerilerini sürekli olarak günceller ve düzenli eğitimlere katılmaları gerekir. Küresel olarak tüm Bitdefender Antivirüs personelinin yarısının güvenlik araştırma ve geliştirmesine odaklandığı MDR hizmeti, sürekli değişen ve gelişen tehdit manzarasının bir adım önünde olmak için Bitdefender Labs ve MDR analistleri arasında doğrudan bir bilgi hattı sağlayan benzersiz tehdit istihbaratını entegre ediyor. Analiz, 500 milyon uç noktadan gelen Bitdefender telemetrisi ve tescilli tehdit algılama teknikleriyle destekleniyor ve verileri iyileştirmek için yapay zeka ile birleştirilerek gelişmiş saldırıları daha hızlı algılayıp yanıt vermesini sağlıyor.