Apple’ın kısa bir süre önce kullanıma sunduğu Apple Card ile kullanıcıları 24 ay taksitle iPhone satın alabilecekler. 2019’un sonuna doğru başlayacak olan uygulamada aynı zamanda Apple Card kullanıcıları iPhone satın alırken herhangi bir faizde ödemeyecekler.

Apple, 24 Ay Taksitle iPhone Satışına Başlıyor!

iPhone 11 satışları ile ilgili bir takım değerlendirmelerde bulunan Apple’ın CEO’su Tim Cook, yapmış olduğu açıklamayla Apple Card kullanıcılarına müjdeli haberi verdi.

Cook’un söylediklerine göre Apple Card’ı olan bir müşteri yeni bir iPhone satın alabilecek ve ödemesini de 24 ay boyunca herhangi faiz olmaksızın taksitler halinde ödeyebilecek.

Bunun yanı sıra, bu yılın sonuna doğru başlayacağı düşülen bu satın alma işleminde de yapılan açıklamalara göre kullanıcıların yüzde üç para iadesi de kazanacaklar.

24 ay taksitle iPhone satın alma

Teknoloji devi ayrıca bu uygulama ile beraber kullanıcıları GSM operatörlerine bağlı kalmaktan da kurtaracak. Tabi, bu uygulamanın şimdilik ülkemizde geçerli olmayacağını da belirtmekte yarar var.

Bildiğiniz üzere Apple’ın kredi kartı şimdilik belli başlı bölgelerdeki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Ancak, gerekli alt yapı çalışmalarının ve gerekli anlaşmaların tamamlanmasından sonra Apple Card’ın ülkemizde de kullanıma sunulması ön görülüyor.

Bu Uygulama Ne Zaman Başlayacak?

2019 yılının dördüncü çeyrek finansal raporlarını değerlendiren Tim Cook, şimdilik merak edilen uygulamanın ne zaman başlayacağı ile ilgili net bir bilgi vermedi.

Ancak, haberin başında da belirttiğimiz gibi taksitle iPhone satın alma uygulamasının tatil sezonunun hemen öncesinde başlaması tahmin ediliyor.