Günün ilk saatlerinde yapılan açıklamada, Ankr ve Hay protokollerinin siber saldırganların hedefinde olduğu dile getirildi ve kripto para çekimleri askıya alındı. Ankr, siber saldırı sonrasında yüzde 10’a yakın değer kaybı yaşadı. Bunun yanında istismara uğrayan aBNBc tokeni, hack saldırısı sonrası değerinin yüzde 99,5’ini kaybederek 3 bin 3 dolardan 1,53 dolara kadar geriledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, siber saldırı sonrasında kripto para çekimlerinin askıya alındığını vurgularken, saldırının detayları hakkında açıklamalar yaptı. Geliştirici özel anahtarlarını ele geçiren siber tehdit aktörlerinin akıllı sözleşmeyi kendi çıkarları için güncelledikleri belirtildi.

Binance, siber saldırganların platforma gönderdiği 3 milyon dolara yakın kripto paranın dondurulduğunun altını çizdi. DeFi sektörüne yönelik siber saldırıların son kurbanı Ankr, milyonlarca doları bulan bir güvenlik istismarına maruz kalırken, BNB ağında konuşlanan protokolden çalındığı bilinen ve saldırıdan etkilenen 123 milyon dolarlık token bulunuyor.

Blockchain güvenlik hizmeti sunan PeckShield, hacker’ların protokolde büyük miktarda token basmak için bir yazılım hatasından yararlandığını öne sürdü.