Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Binalyze Kıdemli Ön Satış Mühendisi Hakan Kılıç, etkinliği değerlendirdi.

Hakan Kılıç, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin tek kişilik dev kadro olarak gördüğünü söyledi. Firmaların tesir edemeyeceği alanlara kümelenmenin ulaştığını söyleyen Kılıç, yapmaya çalıştığı işlerin ve kazandırmaya çalıştığı farkındalığın çok önemli olduğunu vurguladı.

Hakan Kılıç sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Siber Güvenlik Kümelenmesi, çok küçük bir ordu gibi görünse de bu ordunun fethedemeyeceği hiçbir kale yok.’’

Hakan Kılıç, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Kılıç, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Hakan Kılıç sözlerini şu şekilde sonlandırdı: ‘’Siber güvenlik stratejimiz; yaptığımız işin en iyisini yapmak ve alanda en iyisi olmak. Rakiplerimizden önde olan bir firmayız ve dünyadaki satış başarımızı da buna borçluyuz. Biz bir alan seçtik. Birden fazla alanda hizmet vermek değil, bir alanda en iyisi olmak istiyoruz.’’

VİDEO: 057
BAŞLIK: Bu Ordunun Alamayacağı Kale Yok
KONUŞMACI: Hakan Kılıç – Binalyze Kıdemli Ön Satış Mühendisi