Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Labris Networks Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Yılmaz,etkinliği değerlendirdi.

Oğuz Yılmaz, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin bugün bakıldığında üye sayısı olarak da güçlendiğini belirtti. Yılmaz, üyelerinin ürünleri ve sayısı bakımından da güçlendiğini dile getirdi.

Oğuz Yılmaz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ‘’Labris Teknoloji de bu anlamda Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin önemli üyelerinden birisi. Zira olgunlaşmış ürünleri ve geniş bir müşteri ağı ile muhatap oluyor. Siber Güvenlik Kümelenmesi; sadece ağ güvenliği değil, birçok alandaki siber güvenlik üreticilerini bir araya toplaması bakımından da çok önemli. Bu bağlamda kümelenmenin bu üreticilerin arasındaki entegrasyon ve işbirliği imkanlarını sağlayacak olması da çok önemli bir yer tutuyor. Bugün kümelenmenin burada yaptığı etkinliklerle de aslında bunlarla ilgili bir imkan daha oluşmuş oldu.’’

Oğuz Yılmaz, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Yılmaz, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Oğuz Yılmaz konuşmasını şu sözlerle noktaladı: ‘’Bizim ürünümüz bir kurumun, internet kullanan bir kurumun aslında edineceği ilk ürün. Bir şirket kurulduğu zaman ağ güvenliği ile ilgili bir şey yapmak istiyorsa bizim ürünümüzü tercih ediyor. Dolayısıyla bu ürün de bütünleşik bir tehdit yönetim sistemi. Kendi içerisinde ağ güvenliği ve siber tehditlere ilişkin fonksiyonları sunuyor. Bu fonksiyonların ana fonksiyonlar olarak ağ güvenliğinde siber tehditlerin karşısında duruyor. İçerdikleri algoritmalar, imzalar ve yöntemlerle. Günümüzde artık sadece statik yöntemlerin değil dinamik yöntemlerin de kullanıldığı bir dönem. Hatta tehditler tarafında da bunların kullanıldığı bir dönem. Dolayısıyla biz bu yöntemleri de daha aktif kullanarak ürünlerimizde ilerliyor oluyoruz.’’

VİDEO: 051
BAŞLIK: Etkinlik İşbirliklerinin Kurulmasına Olanak Sağlıyor
KONUŞMACI: Oğuz Yılmaz – Labris Networks Yönetim Kurulu Üyesi