Son günlerde oyun dünyasına siber saldırıya uğramasıyla damgasını vuran Grand Theft Auto (GTA), hacker’ların hedefi haline geldi. Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır heyecanla beklenen 6’ıncı oyununun görüntüleri sızdırıldı.

Hala yapım aşamasında olan oyundan oyuniçi görüntüler içeren 90’dan fazla video internette paylaşıldı.Rockstar Games’in başını ağrıtan bu sızıntının, stüdyonun hack’lenmesinin ardından ele geçirildiği öne sürüldü.

FBI, bu siber saldırının kaynağını bulmak için harekete geçti ve GTA 6’nın görüntülerini çalan hacker’ın izini sürüyor. Üstelik bu hacker’ın sadece bu saldırıdan sorumlu tutulmadığı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Geçtiğimiz hafta Uber’in hack’inden de sorumlu olduğu düşünülen siber saldırgan, 18 yaşında olduğunu söylemiş ve hassas bilgileri ele geçirdiğinin altını çizmişti.

Uber tarafından yapılan açıklamaya göre, hem Uber’in hem de Rockstar Games’in hack’lenmesinden sorumlu olan bu hacker’ın yakalanması için FBI ile birlikte hareket ettikleri duyuruldu.