İflas eden kripto para borsası FTX ve BlockFi verilerini tutan Kroll isimli teknoloji şirketi siber saldırıya uğradığını açıkladı. Herhangi bir kripto para veya ‘hassas veri’ sızıntısı olmadığının altı çizildi.

Kroll, kripto sektöründe birçok şirketin verilerini üçüncü taraf olarak saklıyor. Ancak Kroll, bu verilerde yetkisiz bir konumda. Kroll’un geçtiğimiz aylarda iflas başvurusunda bulunan Genesis Global’in de hizmetlerini yürüttüğü de gelen bilgiler arasında yer aldı. Kroll, FTX ve BlockFi’ın verilerini barındıran bir üçüncü taraf platform olarak öne çıkıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, saldırı esnasında herhangi bir zarar görülmedi. Kroll, kripto hesap şifreleri ve diğer hassas verilerin etkilenmediğini vurgulandı.

Kroll, her ne kadar verilerin saldırıdan etkilenmediğini belirtse de kullanıcıları olumsuz sonuçlara karşı dikkatli hareket etmeleri konusunda uyarmayı ihmal etmedi. BlockFi’nin X’te yaptığı açıklamada, Kroll’a gerçekleştirilen saldırıyla birlikte, BlockFi müşteri verilerine sızıntı olduğu ve durumun takip edildiği söylendi. Açıklamalara göre, her iki şirketin verileri de sistemde tutuluyor