Geçtiğimiz günlerde İngiliz ordusunun Twitter ve YouTube hesapları, kripto dolandırıcılığını teşvik eden paylaşımlar yapmak amacıyla siber suçlular tarafından hack’lendi.

İngiltere Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, İngiliz ordusunun Facebook’ta dahil olmak üzere Twitter ve YouTube hesaplarının hack’lendiğini, siber saldırganların bu hesapları kripto dolandırıcılığını desteklemek için hack’lediğini belirtti.

Hacker’ların YouTube hesabını çaldıktan hemen sonra kullanıcı profilini ‘Ark Invest’ adı ile yeniden düzenlediği görülürken, Twitter’da da benzer bir değişikliğin yapıldığı ve örgütün profil resmini, biyografisini ve kapak fotoğrafını ‘The Possessed NFT’ koleksiyonuyla ilişkiliymiş gibi göstermeye çalıştıklarının altı çizildi. Ayrıca İngiliz ordusunun YouTube’da bulunan tüm videoları silindi. Bilgisayar korsanları ayrıca kanala kripto dolandırıcılığına katılmayı teşvik eden bir paylaşım da eklediği gelen bilgiler arasında yer aldı.

Yapılan açıklamaya göre, ordunun sosyal medya hesaplarının hack’lendiğinin farkında olunduğunu ve soruşturmanın devam ettiği açıklandı. Ancak henüz sitelerin ne zaman hack’lendiği bilinmiyor.