Bitcoin çekirdek geliştiricisi olarak bilinen Luke Dashjr, siber saldırıya uğradığını açıklarken, bütün bitcoin’lerini saldırı sonucunda kaybettiğinin de altını çizdi.

Yeni yıla girmeden hemen önce siber saldırıya uğrayan ve bütün bitcoin’lerini kaybeden Luke Dashjr, kripto dünyasının ayağa kalkmasına yol açtı. Luke Dashjr, 1 Ocak’ta Twitter’dan paylaştığı bir gönderide, hacker’ların bir şekilde kendi PGP (Pretty Good Privacy) anahtarlarını ele geçirdiklerini açıklamıştı.

Topluluk üyeleri Twitter’dan yaptığı açıklamada, ‘’Luke Dashjr’in PGP anahtarının çalındığını öğrendiğimde şoka girdim. Dashjr gibi bir bitcoin geliştiricisinin başına böyle bir şey geliyorsa, kendisine yardım edecek birilerinin olduğunu düşünmüyorum.’’ ifadelerini kullanırken, bitcoin analisti Namcios, toplulukta meydana gelen yorumları pek doğru bulmadığını belirtti.

Kripto topluluğunun üyelerinin akıllarına ise tek bir soru geldi: ‘’Bir kripto geliştiricisi kendi varlıklarını koruyamıyorsa, sıradan yatırımcıların fonlarını nasıl koruyacak?’’