Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan BITES Genel Müdür Yardımcısı Ebru Coşkun, etkinliği değerlendirdi.

Ebru Coşkun, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin bugüne kadar kurulan en anlamlı kümelerden biri olduğunu söyledi. Çünkü spesifik bir alanda çok ihtiyaç olan ekosistemin bir araya toplanması, ekosistem haritasının çıkarılması ve bunun farkındalığının yaratılması anlamında kümelenmenin çok değerli olduğunu dile getiren Coşkun, kümelenmenin yaptığı tüm etkinliklerin güzel çıktılarla birlikte sonlandığını ifade etti.

Ebru Coşkun sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Bu ekosistemin gelişmesi, ülkedeki farkındalığın yaratılması anlamında çok kıymetli. Biz bu kümelenmenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz.’’

Ebru Coşkun, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Coşkun, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Ebru Coşkun sözlerini şu şekilde tamamladı: ‘’Siber güvenlik aslında yazılım teknolojileriyle uğraşan, son kullanıcı tarafından kullanılan tüm yazılım ürünlerinde güvenli yazılım geliştirme olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda tüm şirketlerimizin önce farkındalığının sağlanması ve buna uygun özellikle kimlik yönetimi, giriş yetkilendirme, yazılımın herhangi bir atak yememesi bağlamında gerçekten bu stratejilerin tüm şirketler tarafından farkındalığının sağlanarak geliştirilmesi gereken bir alan.’’

VİDEO: 059
BAŞLIK: Önce Farkındalık
KONUŞMACI: Ebru Coşkun – BITES Genel Müdür Yardımcısı