Riot Games Twitter’dan yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta siber saldırıya uğradıklarını belirtti. Ayrıca Riot Games’in geçtiğimiz günlerde 46 çalışanını işten çıkarması da dikkat çekti.

Son günlerde oyun sektörüne yapılan siber saldırılar hız kesmeden devam ediyor. Valorant ve League of Legends oyuncularını üzecebilecek bir haberle gelen Riot Games, şirketin bu hafta başında yaşadığı güvenlik ihlali nedeniyle yeni yamaları erteleyebileceğini ifade etti. Güvenlik sistemlerinin bir süreliğine ele geçirildiğini belirten şirket, herhangi bir oyuncunun verilerinin ve kişisel bilgilerinin çalınmadığını da vurguladı.

Yapılan açıklamada, ‘’Bu haftanın başlarında, geliştirme ortamımızdaki sistemlerin güvenliği bir siber saldırı ile ele geçirildi. Şu anda tüm cevaplara sahip olmamakla beraber, oyuncu verileri ve kişisel verilerin ele geçirilmediğini söyleyebiliriz. Maalesef bu durum, içerik yayınlama yeteneğimizi geçici olarak etkiledi. Ekiplerimiz bu durumu düzeltmek için çok sıkı çalışıyor. Ayrıca bu durumun birden fazla oyunda yaklaşan yama tempomuzu etkileyebileceğini söyleyebiliriz.’’ ifadeleri kullanıldı.