Sentez Medya tarafından 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da düzenlenen 6’ncı Siber Güvenlik Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan TUYAD Başkanı Hayrettin Özaydın, mekanik saldırıların mı yoksa elektronik saldırıların mı daha yıkıcı olduğu konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Hayrettin Özaydın, insanların mekaniksel gücünün çok geliştiğini söyledi. Bir yandan da insanların sanal tarafı ve sanal sanayinin inanılmaz derecede büyüdüğünü belirten Özaydın, burada dikkat edilmesi gereken şeyin elektroniği destekleyen mekaniğin çalışmasıyla ilgili sanalın çok önemli olduğunu vurguladı.

Hayrettin Özaydın konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘’Ülkeler maalesef bu anlamda mekanik yatırımlarını çok fazla yaparken elektronik yatırımlarını çok fazla yapmıyorlar. Bilindiği üzere her elektronik ürün muhakkak bir mekanizma ile çalışıyor ama mekanizmanın olmadığı sanal güçlerde çok yıkıcı bir güç olabiliyor. Özellikle şuan da uydu teknolojilerine baktığınız zaman, uydu teknolojileri çok uzaktan belirli noktalara zarar verebilecek çalışmalar yapıyor. İstediğiniz kadar mekanikleşin ancak elektronik olmadan, sanal dünya gücü olmadan hiçbir şey elde edemezsiniz.’’

VİDEO: 081
BAŞLIK: Sanal Dünyanın Gücü Daha Yıkıcı
KONUŞMACI: Hayrettin Özaydın – TUYAD Başkanı