Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Picus Security Ankara Bölge Müdürü Alı Rıza Balı, etkinliği değerlendirdi.

Alı Rıza Balı, 3’üncü Sektör Zirvesi’nin çok faydalı olduğunu dile getirdi. Çok fazla entegratör firma ile diğer işletmelerle yüz yüze konuşma fırsatı yakaladıklarını ifade eden Balı, insanların yüz yüze tanışmasının empati yapma açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Ali Rıza Balı konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Yüz yüze tanışınca çok fazla iş imkanı doğuyor. Bu açıdan etkinliği çok faydalı buluyorum.’’

Ali Rıza Balı, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Balı, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Ali Rıza Balı konuşmasını şu sözlerle noktaladı: ‘’Picus Security, uçtan uca güvenlik kontrolleri doğrulaması platformu aslında. Bizim ürünlerimizin ortaya çıkış mottosu da sahip olduğumuz güvenlik koruma ürünlerinin verimli kullanıp kullanılmadığının, performanslı kullanıp kullanılmadığının doğrulanması. Dünyada aslında her kurum işletmesini veya kurumunu korumak için ciddi siber güvenlik yatırımları yapıyor. Fakat bu yaptığı yatırımların kullanım yüzdesi çok düşük. Yeni yatırımlar ya da daha fazla harcamalardan ziyade, elimizdeki yatırımları nasıl verimli kullanırız ve bunların sürekli, kararlı ve performanslı çalışıyor mu diye Picus platformuyla hem doğrulama hem iyileştirme sağlayabiliyoruz.’’

VİDEO: 063
BAŞLIK: Siber Güvenliğe Ciddi Yatırımlar Yapılıyor
KONUŞMACI: Alı Rıza Balı – Picus Security Ankara Bölge Müdürü