Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan BG-TEK Bilişim Güvenliği Teknolojileri Kurucu Ortağı Durmuş Ali Şen, etkinliği değerlendirdi.

Durmuş Ali Şen, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin ilk kurulduğu andan itibaren burada yer aldıklarını ve her etkinliğe katıldıklarını ifade etti. Bu tarz etkinlikte olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Şen, bu sayede paydaşlarıyla bir araya gelebildiğini söyledi.

Durmuş Ali Şen konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘’Açık ve net söylememiz gerekirse, bundan önceki yıllarda hiç görmediğim hiç tanımadığım ve belki de yeri geldiğinde yoğunluktan dolayı görüşemeyeceğimiz birçok arkadaşla burada bir araya geliyoruz ve çok değerli paylaşımlarda bulunuyoruz. Sadece kurumsal bilgi paylaşımı değil aynı zamanda iş birliktelikleri de gelişiyor.’’

Durmuş Ali Şen, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Şen, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Durmuş Ali Şen sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Az önce de bahsettiğim gibi siber güvenlik stratejimiz; siber güvenliği süreklilik haline getirebilmek. Özellikle çalıştığımız kurumlara da biz bunu söylüyoruz ve vurguluyoruz. Güvenlik testi dediğimiz hizmet yılda bir defa ya da 6 ayda bir yapılacak bir iş değil. Saldırı anında değil, saldırı öncesinde bunun tedbirini almak zorundasınız. Güvenlik testlerini 15 günde bir yapmak demek, siber güvenliği süreklilik haline getirmek demek.’’

VİDEO: 062
BAŞLIK: Siber Güvenliği Süreklilik Haline Getirmeliyiz
KONUŞMACI: Durmuş Ali Şen – BG-TEK Bilişim Güvenliği Teknolojileri Kurucu Ortağı