Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Invicta Genel Müdürü Atilla Özgit, etkinliği değerlendirdi.

Atilla Özgit, etkinliğin katılımcılar ve şirketler arası etkileşimi çok verimli bir şekilde arttırdığını ifade etti. Bu verimli artışın sektör için çok anlamlı bir gelişme olduğunu dile getiren Özgit, genelgeçer bir eleştiri olarak çarkın daha fazla hızlanması gerektiğini vurguladı.

Atilla Özgit konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ‘’Konuştuğumuz ve üzerinde anlayış birliği oluşturduğumuz çok konu var. Konuların hayat geçme hızına baktığınızda oldukça yavaş olduğunu fark edebiliyorsunuz. Bu anlamda bardağı biraz boş görüyorum. Hızlanmamız, daha etkin yöntemler kullanmamız gerektiğini düşünüyorum.’’

Atilla Özgit, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Özgit, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Atilla Özgit sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Ürünümüz açısından söylememiz gerekirse, ürünümüz farklı güvenlik seviyelerindeki ağlar arasında geçişi sağlayan bir ürün. Bu bağlamda kendi alanının en uç noktasında bir ürün. Genel anlamda baktığımızda ise siber güvenlik bildiğiniz gibi bir hırsız polis oyunu. Bir yandan yeni tehditler ortaya çıkıyor. Bir yandan da o tehditleri kapatma çabası var. Bu bağlamda ürünümüzü en uç noktada en etkin savunma unsuru olarak tutma çabası içerisindeyiz.’’

VİDEO: 061
BAŞLIK: Siber Güvenlik Bir Hırsız Polis Oyunu
KONUŞMACI: Atilla Özgit – Invicta Genel Müdürü