Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan TRAPMINE Teknik Yöneticisi Muharrem Demir, etkinliği değerlendirdi.

Muharrem Demir, böyle bir etkinliği düzenledikleri için Dijital Dönüşüm Ofisi, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne teşekkür ettiğini dile getirdi.

Muharrem Demir konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘’Entegratör firmalarla, kamu içerisinde temasta bulunabileceğimiz firmalarla bizleri buluşturabildikleri için çok güzel deneyimler ve kazanımlar gerçekleştirdik.’’

Muharrem Demir, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Demir, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Muharrem Demir sözlerini şu şekilde sonlandırdı: ‘’Bireysel taraf olarak değil de bunu daha çok uç nokta güvenliğinin son kullanıcıları olarak ele aldığımızda, kullanıcılarımızı bu tip ataklara karşı bilinçlendirmek ve eğitimlerinin çalışmış olduğu kurumlarla birlikte daha efektif bir şekilde uygulanması gerekiyor. Uç nokta güvenliğinin dışında network dediğimiz ağ tarafında yöneltilmesi ve dış ataklara karşı canlı bir şekilde konumlandırılması ana strateji hedeflerimiz arasında yer alıyor. Genel olarak baktığımızda bu koruma kapsamı dış ataklara karşı, dış zafiyetlere karşı veya içerideki oluşabilecek kullanıcı zafiyetlerine karşı bizleri koruyor olacak.’’

VİDEO: 052
BAŞLIK: Stratejimiz; Dış Ataklara Karşı Etkin Koruma
KONUŞMACI: Muharrem Demir – TRAPMINE Teknik Yöneticisi