Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Cyberarts CEO’su Erdem Eriş, etkinliği değerlendirdi.

Erdem Eriş, her etkinlikte çıtanın biraz daha yükseldiğini vurguladı. Hem nicelik hem de nitelik bakımından olumlu yönde ilerlenildiğini söyleyen Eriş, araya giren pandemi sürecinin bağları hafiften kopardığını ifade etti.

Erdem Eriş konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’En önemli konumuzun basitten başlayarak düşünecek olursak; yerli üreticilerin ürün ve hizmetlerini, yerli satın almacılara yani yerli müşterilere satmak çok basit, yalın ama önemli bir hedef diye düşünüyorum. Burada konunun bu olduğunu düşünürsek, son derece doğru bir zamanda gerçekleşen önemli bir etkinlik olduğunu gözlemliyorum. Katılmaktan da ayrıca mutluyum.’’

Erdem Eriş, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Eriş, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Erdem Eriş sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Bizim amacımız, danışmanlık ve entegrasyon firması olarak çalıştığımız büyük kurumlara sürdürülebilir bir siber güvenlik stratejisi inşa etmeleri noktasında destek olmak. Kendimiz içinde bu geçerli. Burada felsefemiz, kendimizin kullanmadığı ya da inanmadığı hiçbir çözümü projelerimizde kullanmamamız ve önermememiz. Bu anlamda bizim yaklaşımımız, geleceği okuyabilmek.’’

VİDEO: 058
BAŞLIK: Stratejimiz; Geleceği Okuyabilmek
KONUŞMACI: Erdem Eriş – Cyberarts CEO’su