Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan TR7 Siber Savunma A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Bülent Güneri, etkinliği değerlendirdi.

Ahmet Bülent Güneri, bu etkinliğin şimdiye kadar yapılan etkinliklerden en iyilerinden biri olduğunu dile getirdi. Bu etkinliğin firmaları doğrudan bir araya getirdiğini ifade eden Güneri, bu firmaların karşılıklı alışverişte bulunuyor olmalarının önemine dikkat çekti.

Ahmet Bülent Güneri konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Daha önce bunlar tabii ki ayaküstü etkinliklerde gerçekleştirildi. Ancak şimdi işin resmi platforma taşınması sebebiyle, Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin buradaki payını ve bizlere olan desteğini görmüş olduk.’’

Ahmet Bülent Güneri, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Güneri, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Ahmet Bülent Güneri sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Stratejimiz; gündemi sürekli olarak ve anlık takip etmek. Gelişen tehdit türlerine karşı savunma yöntemleri geliştirmek.’’

VİDEO: 065
BAŞLIK: Stratejimiz; Gündemi Sürekli ve Anlık Takip Etmek
KONUŞMACI: Ahmet Bülent Güneri – TR7 Siber Savunma A.Ş. Genel Müdürü