Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Cyberwise Genel Müdür Yardımcısı Kazım Bozkurt, etkinliği değerlendirdi.

Kazım Bozkurt, Türkiye Siber Kümelenmesi faaliyetlerini desteklediklerini belirtti. Küme sayesinde yerli üreticilerle bir araya geldiklerini dile getiren Bozkurt, etkinlik sayesinde teknolojinin nereye gittiğini, trendin nereye doğru evrildiğini gördüklerini söyledi.

Kazım Bozkurt konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ‘’Bir diğer yandan da etkinlik, özellikle kamu kurumlarına farklı faydalar sağlamak konusunda bize vizyon kattı. Bundan dolayı biz Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin her türlü faaliyetini destekliyoruz. Bu 3’üncü Sektör Zirvesi de aslında geçmişten bugüne ne kadar iyileştirme sağladığımızı ve nereden nereye geldiğimizi bize gösteren çok önemli bir faaliyet oldu. Bunları görme fırsatımız oldu.’’

Kazım Bozkurt, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Bozkurt, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Kazım Bozkurt konuşmasını şu sözlerle noktaladı: ‘’Zafiyet yönetiminin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Zafiyet yönetimi denildiğinde, zafiyet taraması olarak anlaşılıyor. Zafiyet taraması çalışmaları, aslında işin küçük bir boyutu. Zafiyet yönetimi dediğimiz noktada, zafiyetlerin aynı zamanda kapatılmasına yönelik bir takım faaliyetlerin sürdürülmesi gerekiyor. Özellikle bu zafiyetlerin ve bulguların ilgili kişilere atanması, atandıktan sonra doğru zamanda doğru işlerin yapılması gibi bir takım yeteneklere sahip.’’

VİDEO: 056
BAŞLIK: Stratejimiz, Zafiyet Yönetimi
KONUŞMACI: Kazım Bozkurt – Cyberwise Genel Müdür Yardımcısı