Türkiye Sigorta Birliği (TSB), artan siber saldırılara dikkat çekerek tüketicilere Siber Güvenlik Sigortası yaptırmaları yönünde çağrıda bulundu.

Dünyanın dijitalleşmesi her geçen gün artıyor. Ancak, dijitalleşme sağladığı sayısız faydanın yanında başta kişisel verilerin korunması olmak üzere birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

Küresel Sigorta Birlikleri Federasyonu (GFIA) raporuna göre, siber saldırılara bağlı kayıpların yıllık ortalama yüzde 20 oranında artış gösterdiği belirtilen açıklamada, “Benzer şekilde başarılı saldırıların oranı da şirket başına ortalama yüzde 30 oranına yükseldi. Kendinizi ve işinizi artan siber tehditlerden korumak için hemen harekete geçin, Siber Güvenlik Sigortası ile hem kişisel hem de iş verilerinizi koruma altına alın.” ifadeleri yer aldı.

Siber Güvenlik Sigortası nedir?

Siber Güvenlik Sigortası, dijital ve sosyal ortamlardaki risklere karşı koruma sağlıyor. Bireysel ve ticari olmak üzere çeşitleri bulunan ürün, kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık, ATM hırsızlığı, cüzdan kaybı ve kişisel şifre hırsızlığı gibi risklere karşı da sizlere koruma teminatı veriyor.