Türk Telekom, “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” anlayışıyla, siber güvenlik alanındaki yerlileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin, 22-26 Kasım tarihlerinde Siber Güvenlik Haftası kapsamında Ankara Congresium’da düzenleyeceği fuarda Türk Telekom, ana sponsor olarak, siber güvenlik ürünleriyle yer alacak.

Siber Güvenlik Haftası öncesi açıklamalarda bulunan Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “Türkiye’de siber güvenlik hizmeti sağlayan ilk telekom operatörü olarak, Siber Güvenlik Merkezi’mizde müşterilerimize geleceğin ve günümüzün siber saldırılarına karşı güvenlik hizmetleri sunuyoruz. Her geçen gün artan siber risklere karşı kurumların bu alandaki yenilikleri doğru okuyarak, gerekli güvenlik politikalarını oluşturmaları gerekiyor. Bu süreçte, müşterilerimizin, kendi lokasyonları için herhangi bir yatırım ve kuruluma gereksinim duymayacakları, uygun ve hızlı devreye alınabilir siber güvenlik servisleri ile ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Türk Telekom olarak, siber güvenliği ulusal güvenliğin bir parçası olarak görüyor; yerli ve millî ekosistemi geliştirmek için çalışıyoruz. Amacımız, Türkiye’yi kendi siber güvenlik ürünlerini üretebilen ve diğer ülkelere pazarlayabilen bir ülke yapmak. Bu kapsamda hem millî ürünler geliştiriyor hem de yerli üreticilerle iş geliştirme faaliyetleri yürütüyoruz” dedi.