Sentez Medya tarafından 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da düzenlenen 6’ncı Siber Güvenlik Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Ruijie Networks Türkiye Ülke Müdürü Yunus Han ve Ruijie Networks Türkiye Satış Mühendisi Taner Elmas, ‘27001’ kapsamında şirketlerinin aldığı önlemlerin neler olduğunu aktardılar.

Taner Elmas, ‘’27001 dünya genelinde en çok önem verdiğimiz sertifikasyon süreçlerinden bir tanesi.’’ dedi. Bütün ürünlerinin ve çözümlerinin bu sertifika dolayısıyla geldiğini belirten Elmas, Türkiye’de de en çok tercih edilen ve sorulan sertifikalardan biri olduğunu hatırlattı.

Taner Elmas sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Dolayısıyla biz de bu sertifikasyona çok önem veriyoruz. Bunun haricinde yine oluşabilecek atak ve saldırılarla ilgili kendi özel prosedürlerimiz de yer alıyor. Bundan dolayı 27001’in sürecini daha hızlı geçirmesi ve bunun haricinde yerel güvenlik çözümleri sağladığımız bütün protokolleri tüm ürünlerimize uyguluyoruz.’’

Yunus Han, etkinliğin çok güzel geçtiğini belirtti ve ilk defa böyle bir siber güvenlik etkinliğine sponsor olarak katıldığını vurguladı. Etkinlikte içeriğin ve sunumların çok etkili ve güzel olduğunu ifade eden Han, siber güvenliğin dünya çapında çok önemli bir konu olduğunu ve özellikle bu anlamda Türkiye için ayrı bir anlam taşıdığını etkinlikle birlikte fark ettiklerini söyledi.

VİDEO: 073
BAŞLIK: Türkiye İçin Siber Güvenlik Ayrı Bir Anlam Taşıyor
KONUŞMACI: Yunus Han – Ruijie Networks Türkiye Ülke Müdürü ve Taner Elmas – Ruijie Networks Türkiye Satış Mühendisi