Sentez Medya tarafından 17 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da düzenlenen 5’inci Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Türk Telekom Regülasyon Uyum Direktörü Numan İleri, kişisel verileri koruma ve siber güvenlik arasındaki ilişkiyi açıkladı.

Numan İleri, kişisel verilerin günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini vurguladı. Kişisel verilerin kullanılması kadar korunmasının da kritik olduğunu söyleyen İleri, bundan dolayı kişisel verilerin korunması noktasında en büyük tedbirin siber güvenlik olduğunun altını çizdi.

Numan İleri konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Dolayısıyla kişisel veriler aslında siber güvenliğin vazgeçilmez unsuru, devam etmesi gereken bir süreci gibi düşünebiliriz. Şirket ve sektör olarak da siber güvenliği oldukça önemsiyoruz. Veri güvenliği ve siber güvenlik kavramları için özel birimler oluşturuyoruz. Hem kamuya hem de özel şirketlere siber güvenlik konusunda yerli ve milli destekler sunup kişisel verileri en üst seviyede korumaya çalışıyoruz.’’

VİDEO: 085
BAŞLIK: Verileri Koruma Noktasında Vazgeçilmez Unsur: Siber Güvenlik
KONUŞMACI: Numan İleri – Türk Telekom Regülasyon Uyum Direktörü