Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi gibi alanlarda siber güvenlik firması olan WatchGuard Technologies; WatchGuard Cloud’da dört yeni uç nokta güvenlik modülünün yer alacağını duyurdu.

Siber güvenlik firması WatchGuard Technologies; WatchGuard Cloud’a WatchGuard Yama Yönetimi, WatchGuard Tam Şifreleme, WatchGuard Gelişmiş Raporlama Aracı (ART) ve WatchGuard Veri Kontrolü dahil dört yeni uç nokta güvenlik modülünün eklendiğini açıkladı.

WatchGuard ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Young, bu eklenen yeni uç nokta modüllerinin, MSP’ler için yönetimi kolaylaştırdığını, aynı zamanda onlara yeni çapraz satış ve yukarı satış gibi gelir fırsatları da sağladığını dile getirdi. WatchGuard Cloud, MSP’ler için yönetimi, görünürlüğü ve raporlamayı kolaylaştırırken uç nokta güvenlik modüllerinin, Birleşik Güvenlik Platformunun merkezi yönetim katmanında entegrasyonunu bir araya getiriyor. Bu entegrasyon WatchGuard’ın Birleşik Güvenlik Platformu’nu (USP) daha da güçlendirirken; ağ güvenliği, MFA ve güvenli Wi-Fi gibi ek güvenlik hizmetlerini katmanlama yeteneği ile çözüm sağlayıcılara ve müşterilere tüm WatchGuard uç nokta çözümlerine merkezi erişim sağlıyor. Ayrıca, ek koruma sağlayarak WatchGuard EPP (Endpoint Protection Platform), WatchGuard EDR (Endpoint Detection and Response), WatchGuard EPDR (Endpoint Protection Detection and Response) içeren WatchGuard’ın mevcut Endpoint Security portföyünün etkinliğini ve operasyonel verimliliğini daha da artırıyor.

“Yeni uç nokta modülleri vizyonu genişletiyor.”

“Uç noktalara yönelik siber saldırılar artmaya devam ettikçe, müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmamız için bize olan ihtiyaçları giderek artıyor. WatchGuard Cloud’un Endpoint Security portföyüyle birleşimi, yalnızca bu korumayı sunmamıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda güvenlik hizmeti teklifimizi genişletme, etkinliği ve verimliliği artırma, işi büyütme yeteneği de veriyor.” şeklinde konuşan Gross, Mendelsohn & Associates ortağı Bill Walter, yeni uç nokta modüllerinin, müşterilere eksiksiz bir birleşik güvenlik platformu sağlama vizyonunu daha da geliştirdiğini belirtti.

Yeni uç nokta güvenlik modüllerinin temel özellikleri

Yeni uç nokta güvenlik modüllerinin temel özellikleri şunları içeriyor:

1.WatchGuard Yama Yönetimi: İşletim sistemlerindeki güvenlik açıklarını, Windows iş istasyonları ve sunucularındaki yüzlerce üçüncü taraf uygulamasını yönetiyor. Bu; saldırı yüzeyinin azaltılmasını, önleyici yeteneklerin güçlendirilmesini ve olayların engellenmesini sağlıyor. WatchGuard EPDR, EDR ve EPP çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor.

2.WatchGuard Tam Şifreleme: Windows sistemlerinde BitLocker’dan yararlanarak tam disk ve USB sürücü şifrelemesini, anahtar kurtarmayı merkezi olarak kontrol ediyor ve yönetiyor. WatchGuard EPDR, EDR ve EPP çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor.

3.WatchGuard Gelişmiş Raporlama Aracı (ART): Uygulamaların, ağların ve kullanıcıların günlük işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi sağlıyor. Bu; önceden tanımlanmış sorguları, panoları ve norm dışındaki uç noktalarda yer alan uyarıları içeriyor. Yöneticiler ayrıca uç nokta telemetrisine dayalı özel sorgular ve uyarılar oluşturabiliyor. WatchGuard EPDR ve EDR çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor.

4.WatchGuard Veri Kontrolü: Duran verilerden, kullanımdaki verilerden ve hareket halindeki verilerden uç noktalardaki yapılandırılmamış hassas veya kişisel verileri keşfediyor, denetliyor ve izliyor. Ayrıca, belirli içerikteki dosyaları bulmak için gerçek zamanlı, ücretsiz özel aramalar yapabiliyor. WatchGuard EPDR ve EDR çözümlerine eklenti olarak kullanılabiliyor. Şu anda İspanya, Almanya, Birleşik Krallık, İsveç, Fransa, İtalya, Portekiz, Hollanda, Finlandiya, Danimarka, İsviçre, Norveç, Avusturya, Belçika, Macaristan ve İrlanda’da mevcut bulunuyor.