Yerli girişim Picus Güvenlik, 5 kıtada 20’yi aşkın ülkede 250’den fazla kuruma hizmet vermeye devam ediyor.

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren Picus Güvenlik Kurucu Ortağı Süleyman Özarslan, şirketleri hakkında açıklamalarda bulundu. Özarslan, ‘’Dört genç tarafından 2013 yılında kurulan Picus Güvenlik, TÜBİTAK ve KOSGEB destekleriyle büyümesini sürdürdü. Merkezi Ankara’da Hacettepe Teknokent’te bulunan şirkette 100’den fazla kişiye istihdam sağlanıyor. Çalışanların 20’si ABD, İngiltere, İtalya ve Singapur’daki ofislerde hizmet sunuyor.’’ şeklinde konuştu.

Ayrıca Özarslan, TÜBİTAK destekleri ile şirketin bugünlere geldiğinin altını çizdi. Devletten ve yatırımcılardan ise 33 milyon dolarlık yatırım aldıklarını ifade etti.

Picus Güvenlik için yurt dışı ayağından bahseden Özarslan; ‘’Avrupa’da İtalya, Almanya ve İngiltere, Güney Amerika’da Peru, Brezilya, Arjantin, Orta Doğu’da Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Uzak Doğu’da Singapur gibi dünyanın farklı yerlerinde, çok farklı ülkelerde müşterilerimiz mevcut. En son aldığımız 24 milyon dolarlık desteği ABD’de büyük bir şube kurarak, oradaki pazar liderliğini kapmak için kullanacağız. Şu ana kadar aldığımız yatırımları çok iyi ve verimli şekilde kullanarak Avrupa ve Orta Doğu’da pazar liderliğini elimizde tutuyoruz. Picus’un güvenlik ürünlerini test eden yaklaşımımız dünyada tek. Yani kendi pazarımızı kendimizi kurduk. Bu alanda farklı ödüller de aldık.’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Süleyman Özarslan, hem kamu hem de özel sektörden müşterileri bulunduğunu belirtirken, ‘’Bakanlıklar, finans sektöründe bankalar müşterimiz, sağlık, perakende ve e-ticaret sektörlerinde müşterilerimiz var. Yurt dışındaki devlet kurumları ve askeri kurumlarda bile Picus kullanılıyor.’’ dedi.

Özarslan, kendilerinin bu alana geçmelerinin ardından İsrail ve ABD’de de rakip şirketlerin çıktığını vurgulayarak sözlerini noktaladı.