ABD’nin Pensilvanya, Rhode Island, Connecticut, Texas, California eyaletlerinde bulunan hastanelere siber saldırı düzenlendi. Düzenlenen siber saldırı sonucunda sağlık hizmetleri felç oldu.

ABD’nin Pensilvanya, Rhode Island, Connecticut, Texas, California eyaletlerindeki birden fazla hastaneye siber saldırı düzenlendi. Hastanelerde bulunan bilgisayar sistemleri siber saldırı sebebiyle bazı servis odalarının devre dışı kalmasına ve ambulansların yönünü değiştirmesine sebep oldu.

Siber güvenlik ekipleri problemi çözebilmek adına çalışmalara başlarken birçok kişi sağlık hizmetinden yararlanamadı. Birden fazla hasta tedavileri için başka hastanelere nakledildi.

ABD merkezli olan siber saldırıdan etkilenen sağlık merkezi Prospect Medikal Holding tarafından yapılan açıklamada, ‘’Siber saldırıyı öğrendikten sonra sistemlerimizi korumak için çevrimdışı duruma getirdik ve siber güvenlik uzmanlarının yardımıyla bir soruşturma başlattık. Araştırmamız devam ederken, mümkün olan en kısa sürede normal operasyonlara dönmek için özenle çalışıyor ve hastalarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyoruz.’’ ifadelerine yer verildi.