Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Bugbounter Kurucu Ortağı Arif Gürdenli, etkinliği değerlendirdi.

Arif Gürdenli, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin bir paydaşı olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Bu tarz etkinliklerde hem bir şeyler katmaya hem de almaya çalıştıklarını söyleyen Gürdenli, etkinlikte kendilerini geliştirebilecek çok fırsatları olduğunu da ifade etti.

Arif Gürdenli konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘’Küme yeni bakış açılarına çok açık, o yüzden bu bizi çok mutlu ediyor. Burada olmakta, yine bu sektörün içerisindeki önemli oyuncularla tanışmak, onlarla işbirliği fırsatlarını konuşmak için çok güzel bir ortam.’’

Arif Gürdenli, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Gürdenli, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Arif Gürdenli sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Bizim ana stratejimiz, şirketlerin henüz farkında olmadığı güvenlik açıklarını onlar için bulmak. Yani bulunan bir şeyi bir daha aramak niyetinde değiliz. O yüzdende aslında bütün diğer servislerin iyi bir tamamlayıcısı, bazen de denetleyicisi konumundayız. Buradaki varlığımızı aynen böyle devam ettirmeye niyetimiz var.’’

VİDEO: 060
BAŞLIK: Bulunanı Tekrar Aramak Değil, Fark Edilmeyeni Bulmak Niyetindeyiz
KONUŞMACI: Arif Gürdenli – Bugbounter Kurucu Ortağı