Geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarından biri olan Crypto.com’un saldırıya uğradığı ortaya çıkmış, yüzlerce kullanıcının hesabının çalındığı belirtilmişti. Şirketin CEO’su Kris Marszalek, kullanıcı hesaplarının çalındığını doğruladı.

Siber tehdit aktörlerinin dikkatini son zamanlarda oldukça çeken kripto para borsalarından birine daha siber saldırı düzenlendi. Marszalek, siber saldırıya uğradıklarını kabul ederken, yaklaşık 400 kullanıcı hesabının ele geçirildiğini aktardı. Saldırının açıklanmasından itibaren herhangi bir düzenleyiciden yardım almadıklarını belirten Marszalek, resmi bir soruşturma yapılana kadar bunların paylaşılmayacağının da altını çizdi.

Şirketin kullanıcılara yetersiz bilgi vermesi ve Marszalek’in önceki açıklamaları doğrultusunda oldukça fazla eleştiriye maruz kaldıkları görülüyor. Çünkü şirket bu saldırıyı yalnızca az sayıda kullanıcının etkilendiği şüpheli bir etkinlik olarak nitelendirmiş, kısa süre sonra ise güvenlik şirketi PeckShield kayıpların Ethereum’da yaklaşık 15 milyon dolar olduğunu ve paraların kripto para gizlilik aracı Tornado Cash’e gönderildiğini vurgulamıştı.

Kris Marszalek ise twitter hesabından hiçbir kullanıcı fonunun kaybolmadığını ve güvenlik önlemlerinin arttırıldığını ifade etti.