Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan İnternon Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Kazancı, etkinliği değerlendirdi.

Abdülkadir Kazancı, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne yeni üye olduklarının altını çizdi. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin çok büyük bir katma değer yarattığını dile getiren Kazancı, küçük firmaların büyük entegratör firmalarla bir araya gelme fırsatı bulduğunu söyledi.

Abdülkadir Kazancı konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Aynı zamanda işin kamu tarafında yetkililere problemimizi anlatmak noktasında büyük bir artısı oldu. Örneğin biz burada Anadolu tarafındaki siber güvenlik ihtiyaçlarını anlattığımızda, hem yetkililerden hem de diğer entegratörlerden çok büyük ve olumlu artılar aldık. Çok büyük olumlu dönüşler sağladık. Bize burada en büyük faydası, bir hukukçu olarak siber güvenlik sektöründe bir tık uzak kalmış olmamızın dezavantajını bu Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin 3’üncü Sektör Zirvesi etkinliği ile kapatmış olduk.’’

Abdülkadir Kazancı, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Kazancı, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Abdülkadir Kazancı konuşmasını şu sözler ile noktaladı: ‘’Ben aslında avukatım. Biz avukatlar hukuk fakültesinin birinci sınıfından itibaren kanun ve düzenlemelerde açık aramak üzere yetiştirildik. ‘Hacking’ dediğimiz kavramda siber güvenliğin bir açık bulma üzerine geliştirilmiş bir tanım olduğu için biz avukatlar bu dürtüyle yetişerek, teknik tarafa ilişkin bilgimizi geliştirip maksimum faydayı sağlayabileceğimize inanıyoruz.’’

VİDEO: 064
BAŞLIK: Hacking, Açık Bulmak Üzerine Kurulu
KONUŞMACI: Abdülkadir Kazancı – İnternon Yönetim Kurulu Başkanı