Zincirler arası borç verme protokolü Hundred Finance, siber saldırı sonucunda 7 milyon dolar kaybetti.

Kripto projelerine dair siber saldırıların artışı sürüyor. Blockhain güvenlik şirketi PeckShield aracılığıyla yapılan paylaşıma göre Hundred Finance, yakın bir zamanda siber saldırıya uğradı.

Zincirler arası borç verme protokolü olan Hundred Finance, yakın bir zaman içerisinde siber saldırı ile karşı karşıya kaldı. Şirket, yaşamış olduğu güvenlik ihlalinde 7 milyon dolar kayıp yaşarken, yapılan açıklamada problemin çözümü ile alakalı saldırıyı yapan kişi ve çeşitli güvenlik ekipleriyle iletişim içerisinde olduğunu dile getirdi.

Twitter paylaşımında, güvenlik ihlalini onaylarken, şirketin problemi çözmek için görüşmeler içerisinde olduğu ve konu ile alakalı daha detaylı bilginin aktarılacağı belirtildi. Hundred Finance’ın yaşadığı bu saldırı, kripto endüstrisinde daha evvel birçok defa örneklerini görmüş olduğumuz bu tarz durumların en sonuncusu olarak yer aldı.

2023 senesinin başlarında Lendf.me protokolü de bir siber saldırı ile karşı karşıya kalmış ve şirket tarafından yapılan açıklamada 25 milyon dolarlık bir zarara sebep olduğu belirtilmişti. Hundred Finance tarafından yapılmış olan son paylaşımda, saldırıyı yapan hacker ile görüşebilmek adına çalışmalar yapıldığını ve atılabilecek olan yeni adımlar ile alakalı ihtiyaç olan bilgileri toplamaya devam edildiği açıklanmıştı.