Animoca Brands markasının Lympo NFT adındaki pazarı saldırıya uğradığını açıkladı. Sıcak cüzdanlardaki LMT tokenlerin çalındığı belirtildi. Toplamda 18.7 milyon dolarlık soygun yaşandığı ifade edildi.

Kripto para platformlarının sıcak cüzdanlarını hedef alan saldırganlar, milyon dolarlık kripto soygunlarına imza atmaya devam ediyor.

Kripto para dünyasında pek çok NFT tabanlı oyunun destekçisi ve geliştiricisi olan Animoca Brands markasının kendisine ait NFT platformu saldırıya uğradı. Lympo NFT platformunun sıcak cüzdanlarına erişen saldırganlar, 18.7 milyon dolar değerinde LMT token çaldı.

Yaklaşık 165 milyon LMT tokeni, UNISWAP borsasında değiştiren saldırganların ETH olarak farklı cüzdanlara transfer ettikleri açıklanırken, LMT tokenin fiyatı da 12 cent civarında iken saldırı haberiyle 1 cent seviyesine kadar düştüğünün altı çizildi.

Animoca Brands, konuyu araştırdıkları ve en kısa sürede bir çözüm bulacaklarını aktardı. Genelde merkeziyetsiz borsalarda satışta olan LMT likiditesi kaldırıldı, firma yatırımcıların al-sat yapmayı bir süre bırakmasını istedi. 

Geçen yıl bu saldırıların 1 milyar dolardan fazla kripto para varlığının çalınmasına neden olduğu hatırlatıldı.