2021 Siber Güvenlik Haftası’nda konuşan CyberArts Genel Müdürü Erdem Eriş, Maramiro TV’ye Siber Güvenlik Haftası’nı ve etkinliği değerlendirdi.

Erdem Eriş, etkinliğin Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Geçen yıl düzenlenen etkinliğin pandemi nedeniyle dijital ortamda yapıldığını fakat yüz yüze bir araya gelmek gibi olmadığını da sözlerine ekledi.

Erdem Eriş konuşmasına şu sözlerle devam etti: ‘’Siber Güvenlik Haftası boyunca hem bireylerin hem kurumların siber güvenlik farkındalığını yukarı doğru çekmek için birçok aktivite yapılıyor. Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı şuanda içinde bulunduğumuz stantların açıldığı, insanların bir arada olduğu kısmı. Arkasından da online etkinlikler ve eğitimler devam ediyor. Çok önemsiyoruz bu çalışmayı. Çünkü siber güvenlikte en büyük sorun; bireylerin farkındalığı. Kurumlarda da bireylerin olduğunu unutmamak gerekiyor. Karar vericilerin birey olduğunu da unutmamak gerekiyor. Özellikle üst düzey yöneticilerin insan olduğunu unutmamak gerekiyor. Oradaki farkındalığın yukarıya doğru çekiliyor olması, buradaki yerli ve milli teknoloji firmalarının işlerinin daha iyiye gitmesi anlamında çok önemli. Çünkü konunun ne olduğunu, risklerin ne olduğunu ve yerli ekosistemde ne tarz çözümlerin olduğunu ne kadar fazla anlatabilirsek buradaki karar vericilere, projelerimizi başarıyla ve daha hızlı bir şekilde sonuçlandırma ihtimalimiz artıyor. O yüzden son derece önemli bir hafta.’’

VİDEO: 031
BAŞLIK: Siber Güvenlik Haftası Farkındalığı Artırıyor
KONUŞMACI: Erdem Eriş – CyberArts Genel Müdürü
RÖPORTAJ: Oğuz Eren Ege