7’nci e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde konuşan Zecurion META Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Ivan Starodubtsev, Türkiye ve Rusya arasındaki siber güvenlik iş birliği fırsatlarından bahsetti.

Ivan Starodubtsev, Rusya ve Türkiye arasında stratejik anlamda gerçekten çok sıkı bir işbirliği olduğunu ifade etti. Starodubtsev, staratejik projelerin birlikte ve ortaklaşa gerçekleştirildiğini belirtirken, bu anlamda akıllara nükleer santraller ve doğal gaz gibi konuların geldiğini de ifadelerine ekledi.

Ivan Starodubtsev konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’IT sektörüne ve bilişim sektörüne, siber güvenlik alanına bakıldığı zaman maalesef Rusya ve Türkiye arasında buna dair herhangi bir protokol yok. 2008 yılında Rusya ve Türkiye arasında bir paket anlaşma imzalandı. Doğal gaz, petrol ve petrol ürünleri, nükleer santral ve enerji konusunda üç tane protokol imzalandı. Bu protokoller kısa olsa bile yine de bu bize yeşil ışık gibi devler arkamızda var mesajını vermiş oldu. Biz bu mesajı aldıktan sonra somut projelere hızlı bir şekilde geçmiş olduk.’’

VİDEO: 108
BAŞLIK: Rusya-Türkiye Arasında Stratejik Bir Siber Güvenlik Projesi Yok
KONUŞMACI: Ivan Starodubtsev – Zecurion META Bölgesi İş Geliştirme Müdürü
RÖPORTAJ: Fethi Türkel