Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan Yönsis Bilgisayar Sistemleri Genel Müdürü Murat Çelik, etkinliği değerlendirdi.

Murat Çelik, bu etkinliğin şuanda 3’üncüsünün gerçekleştiğini söyledi ve katıldıklarını ifade etti. Çelik, bu yapının kendi üzerine koyarak devam ettiğini ve bakıldığında arkalarında bu gücü hissettiklerini de dile getirdi.

Murat Çelik konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Bu etkinliklerde az da olsa firma olarak katkımız olduğu için mutluluk duyuyoruz.’’

Ayrıca Murat Çelik, siber güvenlik stratejilerinden bahsetti. Çelik, stratejilerinin karşı karşıya kaldığı tehdit ve risklere karşı ne kadar etkili olduğunu Maramiro’ya anlattı.

Murat Çelik sözlerini şu şekilde noktaladı: ‘’Siber güvenlik konusundaki tehditler her geçen gün artmakta. Data üretmek önemli değil, üretilen data’ların korunması son derece önemli hale geldi. Bu ister kamu olsun ister özel sektör olsun, bu anlamda farkındalık ciddi anlamda yatırımlarla sonuçlanıyor. Bir takım kanun ve yasalardan dolayı bu siber güvenlik tarafındaki gayretler, yatırımların ciddi yol aldığını görüyoruz, göreceğiz.’’

VİDEO: 049
BAŞLIK: Siber Güvenliğin Kilit Taşı: Farkındalık
KONUŞMACI: Murat Çelik – Yönsis Bilgisayar Sistemleri Genel Müdürü