Sentez Medya tarafından 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da düzenlenen 6’ncı Siber Güvenlik Zirvesi’nde Maramiro TV’ye konuşan TBD Ankara Şubesi Başkanı Kenan Altınsaat, günümüzde savaşların siber altyapı üzerinden başlaması ve ülkelerin bu noktada siber altyapının geliştirilmesi adına yapması gereken hamlelerin neler olduğunu aktardı.

Kenan Altınsaat, siber dünyanın günümüzde hayatımızın her alanında karşımıza çıktığını dile getirdi. Ancak işin güvenlik ve savaş boyutunda bu kadar hayatımıza girdiğini fark edilmediğini söyleyen Altınsaat, son yaşanılan süreçlerde bunun net bir şekilde öğrenildiğini ifade etti.

Kenan Altınsaat konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Ortaya çıkan sonuç; siber güvenlikle ilgili önlemlerimizi alırken bunun yerli üretim tarafından gerçekleştirilmiş çözümlerle sağlanması. Yazılım, altyapı ve uygulamaları yapacak güvenli insanlarımız, yerli insan kaynağımızla çalışmanın ne kadar önemli olduğu çok net bir şekilde anlaşıldı. Çünkü şunu görüyoruz ki, uluslararası çözümler bir anda sizi yarı yolda bırakabiliyor. Kendi çözümlerimiz kendi insanlarımız üzerine özellikle kritik kaynaklarımızın yönetimini planlamalı ve yönetmeliyiz düşüncesindeyim.’’

VİDEO: 066
BAŞLIK: Siber Güvenlik Önlemleri Yerli ve Milli Kaynaklarla Sağlanmalı
KONUŞMACI: Kenan Altınsaat – TBD Ankara Şubesi Başkanı